Kapat

Antalya Huzurevindeki Yangın Tatbikatını Gerçek Zannedip 112’yi Aradılar

Antalya Huzurevindeki Yangın Tatbikatını Gerçek Zannedip 112'yi Aradılar

Antalya’da, huzurevindeki yangın tatbikatını gerçek zanneden bazı vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunması üzerine bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayın ‘tatbikat’ olduğunun anlaşılması üzerine ekipler normale döndü.

Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesi’ndeki Fethi Bayçin Huzurevi’nde, Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yangın tatbikatı düzenlendi. Yaşlılara yönelik yangında tahliye eğitiminin verildiği sırada huzurevi çevresinde oturan bazı vatandaşlar, yangını gerçek zannedip durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. Çağrı üzerine olay yerine aynı anda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Huzurevi yöneticileri ve yaşlılar, bir anda itfaiye ve polisi görünce büyük şaşkınlık yaşadı. AFAD ile itfaiye ekiplerinin görüşmesi sonrası tatbikatı çevrede bulunan apartman sakinlerinin gerçek sanarak, ihbar ettiği ortaya çıktı.

AFAD İl Müdürlüğü’nde görevli arama kurtarma teknisyeni Soner Araba, Valilik izniyle deprem ve yangın eğitim yaptık. Binanın tahliyesiyle ilgili tatbikat sırasında huzurevindeki 70 kişiyi tahliye ettik. Tahliye sırasında çevredeki komşular olayı gerçek zannedip, 112’yi aramış. İtfaiye, ambulans geldi. Durumu izah ettik. İtfaiye ve ambulansın gelmesiyle tatbikat çok inandırıcı oldu dedi.


0 0 0 0 0 0