Göç eden leyleğe kar sürprizi

Göç eden leyleğe kar sürprizi

Leyleklerin bahar ve yaz döneminde yaşam alanı olarak seçtiği Konya’nın Beyşehir ilçesi, göçmen konuklarını bu yıl erkenden ağırlamaya başladı.

ALİ RIZA ÖNSES
KONYA (İHA) –

Beyşehir’e bağlı Adaköy ve Yeşildağ beldelerinde bulunan Leylekler Vadisi ve Leylekler Tepesine bu yıl yaşanan soğuk kış mevsimine rağmen günler öncesinde gelmeye başlayan leylekler, kar sürpriziyle karşılaşıyor. Beyşehir kent merkezinde bir binanın bacasına yuva yapan leylek, bugün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte ilginç görüntüler sergiledi. Leylek, çevreyi beyaza büründüren kar yağışını şaşkınlık içerisinde izlerken, uzun süre yuvasından kalkamadı. Leyleğin bulunduğu binanın önünden
tüten baca dumanı ile birlikte leyleğin görüntüsü ortaya ilginç bir manzara çıkardı. Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, bu yıl Beyşehir bölgesine leyleklerin erken geldiğini belirterek, kar altında kalan leyleği makam odasından izleme şansı bulduğunu belirtti.
Baharın müjdecisi olarak bilinen leylekler, Mart ayının ortalarında gelen karın altında kalırken, göçmen kuşların gözde mekanı Yeşildağ Leylekler Vadisi ve Adaköy Leylekler Tepesi’nde de bugünlerde benzer renkli görüntülerin yaşandığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.