Son dakika | KYK yurtları yerleştirme sonuçları açıklandı Bakan Kasapoğlu detayları paylaştı

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle; Yurtlar sürecini analiz, planlama ve uygulama olarak 3 planlı aşamada ilerliyoruz. Yerleştirme sonuçları dört fazda tamamlayacağız. Bugün birinci fazı sizlerle paylaşacağız. Başvuraların tamamıyla objektif ve analiz ortamda yapıldığını dile getirmem lazım.

Yapılan başvurular 12 kurum tarafından dijital olarak teyit edilen bir alt yapıyla tayi edildi. Oluşan sıralamayla öğrencilerimizin kazandıkları okula en yakın sırayla yurtlara yerleşimleri gerçekleştirilecek. 

Üniversiteye ilk başlayacak öğrencilerin durumları özellikle değerlendirildi.

Özellikle yıllık bazda en yüksek talebi almamış olmamıza rağmen tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik. Birinci faz ilk yerleştirmemizde yüzde 80 bir oranı karşıladık. Bunu gururla ifade ediyorum.

İlk faz 41 ile tamamıyla yerleşimini bitirdi. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Ağrı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Karsi, Kırıkkale, Karaman, Muğla, Niğde, Sinop, Uşak, Yozgat olmak üzere ilk merkezimizde tüm başvuran arkadaşlarımızı yerleştirdik.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.