Antalya Takside Tartıştı, İnince 9 Bıçak Darbesiyle Öldürdü

Antalya’nın Manavgat ilçesinde müşteri olarak bindikleri takside alacak verecek meselesi nedeniyle tartışan Türkmenistan uyruklu Ruslan Narmetov ile Hakan Akdoğan (40), araçtan inince kavga etti. Kavga sırasında Ruslan Narmetov, Akdoğan’ı 9 bıçak darbesiyle bıçaklayarak öldürdü.

Serik’te buluşan Hakan Akdoğan ile Türkmenistanlı Ruslan Narmetov, dün saat 17.00 sıralarında müşteri olarak bindikleri taksiyle Manavgat’ın Taşağıl Mahallesi’ne gitmek için yola çıktı. Yolda Hakan Akdoğan ve Ruslan Narmetov arasında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Bunun üzerine taksi şoförü, Manavgat Caddesi’nde aracı durdurdu. Araçtan inen Akdoğan ve Ruslan Narmetov kavga etmeye başladı.

ELİNDEKİ BIÇAĞI KAPIP, ÖLDÜRDÜ

Kavga sırasında Hakan Akdoğan, yanındaki bıçakla Ruslan Narmetov’u bacağından yaraladı. Bu sırada Ruslan Narmetov, Akdoğan’ın elindeki bıçağı kaptı. Ruslan Narmetov, Hakan Akdoğan’ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayıp, kaçtı.

Taksi şoförünün ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vücudunda 9 bıçak yarası olduğu belirlenen Hakan Akdoğan, ilk müdahalesinin ardından Serik Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Akdoğan, doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Ruslan Narmetov’u jandarma teslim oldu. Ruslan Narmetov, hastanedeki tedavisinin ardından Manavgat Adliyesi’ne sevk edildi. Hakan Akdoğan’ın cenazesi ise otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

ANNESİNİ TEDAVİ İÇİN TÜRKİYE’YE GETİRTMİŞ

Hakan Akdoğan’ı, 9 bıçak darbesiyle öldüren Türkmenistan uyruklu Ruslan Narmetov, savcılıktaki ifadesinde olayın ayrıntılarını anlattı. Annesinin göğsünde ve yüzünde sağlık sorunları olduğunu belirten Ruslan Narmetov, kendisinin bir süre önce Türkiye’ye geldiğini ve eniştesinin yanında kaldığını söyledi. Annesinin tedavisi için çeşitli doktorlarla görüştüğünü anlatan Ruslan Narmetov, daha sonra Hakan Akdoğan’la tanıştığını ve kendisine yardımcı olabileceğini söylediğini ifade etti. Dün Hakan Akdoğan’ın kendisini annesinin tedavisi için Antalya’ya çağırdığını ve doktora vermek için biriktirdiği 7 bin lirayı da getirmesini söylediğini aktaran Ruslan Narmetov, parayı götürmediğini, bu nedenle Hakan Akdoğan’ın kendisine kızdığını belirtti. Önce Serik’e, ardından taksiyle Taşağıl’a geldiklerini kaydeden Narmetov., taksideyken Hakan Akdoğan’ın kendisine küfür ettiğini iddia etti.

‘BIÇAĞI BİR KEZ SAPLADIĞIMI HATIRLIYORUM’

Hakan Akdoğan’ın kendisine, ‘Parayı neden getirmedin, bize boşu boşuna iş çıkarttın’ dediğini anlatan Ruslan Narmetov, ‘Yolda taksiyi durdurup, 4 bira aldı. Eve geldik. Ben içeri girdim, Hakan da ardımdan geldi. Ben odadan çıkarken, Hakan üzerime doğru yürüyerek bana parayı vermemi söyledi. Ben de parayı sadece doktora vereceğimi belirttim. Bunun üzerine Hakan daha önce görmediğim bir bıçağı çıkartarak bana doğru salladı. Bu esnada evin dış kapısından çıkışımı engelleyecek vaziyette pozisyon aldı. Camdan atlamayı düşündüm ama ev 2 katlıydı ve yüksekti. Bu sırada Hakan bana bıçağı salladı, sol diz kapağımın altına geldi ve kanamaya başladı. Hakan’la boğuştuk. Arbede sırasında bıçak elime geçti. Bıçağı 2 elimle tuttuğumu, boğuşmadan kurtulmak için Hakan’a bir kez sapladığımı hatırlıyorum’ dedi.

‘HEM PARAMI HEM CANIMI ALMAK İSTEDİ’

Olayın ardından elini yüzünü yıkadığını ve üzerini değiştirdiğini aktaran Ruslan Narmetov., ‘Olayın şokuyla dışarı çıktım. Evden çıkarken, apartmanın merdivenlerinden aşağı inerken arada bir yerde Hakan’ın oturduğunu gördüm. Gürültüye diğer komşular da çıkmıştı. Binadan çıkarken bıçak elimdeydi, onu portakal bahçesine doğru attım. Dışarıda taksici parasını almak için beni bekliyordu. Ona 100 lira verdiğimi hatırlıyorum. Ana yola çıktım, jandarmayı gördüm ve el kaldırdım. Onlar da beni gördü, durdular ve teslim oldum. Çok pişmanın, bu olayın olmasını istemiyordum. Annemin şifa bulması için Hakan’a inanarak parayı hazırlamıştım. Ancak O hem paramı hem de canımı almak istedi’ diye konuştu.

Ruslan Narmetov, boğuşmanın ardından kan içinde kalan paraları jandarmaya teslim ettiğini de söyledi. Narmetov, Manavgat Sulh Ceza Hakimliği’ndeki ifadesinin ardından tutuklandı.

ANNE: SEVİNE SEVİNE GELMİŞTİM

Manavgat Adliyesi önünde bekleyen anne Nigora Narmetov, oğlunun jandarmalar arasında götürüldüğünü görünce gözyaşlarını tutamadı. Beraberinde geldiği bir kadın yakınıyla uzun süre gözyaşı döken Nigora Narmetov, oğlunun sağlık sorunlarından haberdar olduğunu ve ‘Anne seni doktora götüreyim’ diyerek 1 hafta önce Türkiye’ye çağırdığını belirtti. Nigora Narmetov gözyaşları içinde gazetecilere şunları söyledi:

‘Oğlumun parasının var olduğunu bilince gasp etmeye çalışmış yanındaki. Kim olduğunu bilmiyorum. Çocuğuma saldırmış, o da kendini savunmuş. Keşke olmasaydı bu olaylar. Herkesin çocuğu kendi yuvasında olsaydı. Sevine sevine gelmiştim çocuğum beni doktora götürecek diye.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.