Bülent Arınç: İstanbul seçimlerini iptal etmeyin diye yalvardım

Seçim sürecine giren Türkiye’de partiler çalışmalarını sürdürüyor..

22. Dönem TBMM Eski Başkanı ve AK Parti Kurucular Kurulu üyesi Bülent Arınç, Habertürk canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

Arınç, 2019’da yapılan İstanbul seçimlerine dikkat çekti.

“Yapmayın diye yalvardım”

Seçimlerin tekrarlanmasını doğru bulmadığını belirten Arınç, “3 sene evvel kimin önüne farklı şekillerde geçerseniz o adamı büyütürsünüz. bunu yapmayın diye yalvardım. Belki sakalım yok diye dinlemiyorlar” dedi.

Arınç, İmamoğlu hakkındaki siyasi yasak kararıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı: 

“Damdan düşen halini damdan düşen bilir diyorlarsa Ekrem İmamoğlu ile başka olaylar arasında paralel kurmak çok mümkün. Ben 5 yıl ağır hapse mahkum oldum. 2 sene sonra beraat ettim. Ardından milletvekili, Meclis Başkanı, Başbakan yardımcısı oldum. Sayın Cumhurbaşkanı da hapis yattı, Başbakan oldu, şimdi Cumhurbaşkanı. Bütün bunları yapan bir insanın ‘biz buna siyasi yasak getirelim, birileri getirsin’ derseniz, benim 3 sene evvel konferanslara bakınız, bu kişiyi büyütürsünüz. Hiç de emeline ulaşamazsınız. Kimin önüne farklı şekillerde geçerseniz o adamı büyütürsünüz. Bunu yapmayın diye yalvardım. Belki sakalım yok diye dinlemiyorlar ama. Herşey aşikar, bu hakim şöyle demiş, o hakim araya girmiş vs. Hiçbir şey gizli kalmıyor. Bugün her şey ortada. Sosyal medya bir taraftan, bir taraftan çıkan fotoğraflar. Sonuç itibariyle söylüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.