Canlı yayında transferi duyurdu! ‘Seferovic sonrası ses getirecek forvet geliyor! Evander ve Harit…’

Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Sarı Kırmızılıların transfer gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Nevzat Dindar, Sarı Kırmızılıların transferlerini canlı yayında açıkladı. İşte ayrıntılar…

Galatasaray’da transfer sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sarı Kırmızılılar, ligin başlamasına günler kala transferde önemli adımlar atılmaya başlandı. Sarı Kırmızılı takımın teknik direktörü Okan Buruk, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak taraftara transfer müjdesini verdi.

Hazırlıklarına Avusturya’da devam eden Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Avrupa’dan önemli isimleri getirmek istediklerini belirten Okan Buruk, “Geçen sene ortada büyük bir başarısızlık var. Hem kulüp içinde hem taraftarda genel bir mutsuzluk var. Galatasaray transferde Avrupa’dan önemli isimler getiriyor. Bu hem içeriye hem de taraftara özgüven verecek. Hem lider hem de tecrübeli oyuncularla mozaiği yapmak gerekiyor. Saha içinde tepki verecek oyuncular getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“SEFEROVİC, ÖNEMLİ BİR OYUNCU”

Seferovic’in sakatlık geçmişine baktıklarına dikkat çeken Okan Buruk, “Seferovic önemli bir oyuncu. Profesyonel, aile babası, önemli kriterler. Bu seneki sakatlık geçmişine baktık. İsviçre Milli Takımı ile 3 maça çıktı. Güncel bir sakatlığı yok. Tüm oyuncularda olabilecek bir sakatlık. Biz, ön bölgede 2, 3 oyuncuya bağlı kalmak istiyoruz. Falcao gibi değil. Kiralık olarak kadromuza kattık. 3 senelik riskimiz yok. Önemli bir oyuncu. Sırtı dönük oynayabiliyor. Önde ikili oynayacağımız zaman Seferovic, orada güzel performans verecek bir isim” diye konuştu.

“MOHAMMED’İ GİDİP DEĞER KAZANMASI İÇİN NANTES’A KİRALIK OLARAK GÖNDERDİK”

Forvet hattına bir takviye daha yapacaklarını söyleyen Buruk, “Oraya bir takviye daha yapacağız. Değişime ihtiyaç var. Mohammed’i gidip değer kazanması için Nantes’a kiralık olarak gönderdik. Şu anda bir teklif gelmediği için oyuncunun tekrar değer kazanmasını istedik” şeklinde konuştu.

“PEDRO’NUN MENAJERİNİN İSTEDİĞİ PARALAR, BİZİM VEREBİLECEĞİMİZ RAKAMI GEÇTİ”

Joao Pedro’nun menajerinin istediği ücretin kendilerinin verebileceklerinden fazla olduğunu ifade eden Buruk, şöyle konuştu:
“Florian Grillitsc ile ilgimiz oldu. 3, 5 aydan bir tanesi. Ancak net bir şey yok. 1, 2 gün içerisinde belli olur. Pedro için verebileceğimiz rakamı verdik. 30 yaşında bir isim. Menajerinin istediği paralar, bizim verebileceğimiz rakamı geçti. İsteseydik yüksek rakamlardan bitirebilirdik ancak mali olarak sıkıntı oluşurdu.”

MORUTAN İLE İLGİLİ NET KARARIMI VERMEDİM”

Okan Buruk, Fransız sağ bek Leo Dubois transferinin de bitme aşamasında olduğunu ifade etti. Morutan ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Buruk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Morutan, bize iyi bir görüntü verdi. Onunla ilgili net kararımı vermedim. İsteyen takımlar var. Hazırlık maçlarında kendisini göreceğim”

Skorer TV’de Sarı Kırmızılıların gündemini değerlendiren Milliyet’in Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Galatasaray’da yaşanan son transfer gelişmelerini canlı yayında aktardı.

Nevzat Dindar’ın değerlendirmeleri şu şekilde;

“Mostafa Mohamed, Nantes’a kiralandı. 250 bin euro kiralama bedeli, 5 milyon 750 bin euro’luk da satın alma opsiyonu var.”

SEFEROVİC GELİYOR

Nevzat Dindar, Seferovic’in bu akşam İstanbul’a geleceğini belirterek, “Haris Seferovic İstanbul’a geliyor. 1 milyon euro kiralama bedeli ödenecek. 2,5 milyon euro satın alma opsiyonu bulunuyor. Oyuncu bu sezon 15 maça çıkarsa, opsiyon otomatik olarak devreye girecek.” ifadelerini kullandı.

EVANDER VE HARİT SÖZLERİ

Galatasaray, Sergio Oliveira’nın ardından orta sahaya en az 3 transfer daha yapmayı planlıyor. Sarı Kırmızılıların 10 numara için iki adayı var: Evander ve Harit…

Dindar, Evander ve Harit ile ilgili son gelişmeleri aktardı. Sarı Kırmızılıalrın Evander için yaptığı teklifin kabul edilmediğini açıklayan Dindar, Harit’in daha ön planda olduğunu ifade ederek “Evander için nabız yoklandı ama istenen rakamlar çok abartılı bulundu. Şu aşamada çok zayıf bir ihtimal Evander’in Galatasaray’a transferi.” sözlerini kullandı.

Dindar, “Amine Harit ismi biraz daha ön planda. Bu transferin gerçekleşme ihtimalini daha yüksek görüyorum.” dedi.

“DUBOİS TRANSFERİ BİTTİ”

Galatasaray, Lyon’un Fransız sağ beki Leo Dubois ile anlaşma sağladı. Dindar, Dubois transferinde mutlu sona ulaşıldığını ifade ederek “Galatasaray, Leo Dubois transferini bitirdi. 3 milyon euro’ya bu transferi bitirmek büyük iş. İyi bir oyuncuyla sağ bek problemini çözdü Galatasaray. Yarın İstanbul’a gelecek.” dedi.

Dindar’ın transfer gündemine ilişkin sözleri şu şekilde;

“SEFEROVİC’İN ARDINDAN BİR FORVET DAHA”

“Seferovic’in ardından birinci sınıf bir golcü daha gelecek. Bu isim Sörloth değil. Çok konuşuluyort ama özellikle sordum. Galatasaray transferde somut adımlar atıyor ve bazı isimleri bitirdi. Sağ bek transferi bitti. Orta sahada Grillitsch olumlu gidiyordu ama süreç devam ediyor. Beklemek lazım. Seferovic sağlık kontrollerinden geçti ve problem yok. Galatasaray’da bir transfer dalgası daha olacak ve esas hamleler orada olacak. Büyük hamleler bir sonraki dalgada yapılacak. Galatasaray büyük transferlerini son furyada gerçekleştirecek. Öncelikle Dubois, Seferovic ve olursa Grillitsch transferleri açıklandıktan hemen sonra asıl ses getirecek transferler olacak.”

“WİLLİAM CARVALHO DEFTERİ KAPANMADI”

“Gueye transferi için yoğun bir uğraş vardı. PSG’den çıkması çok zor ama olmaması gibi bir durum yok. Bu bir süreç. Altı numara transferi için William Carvalho defterinin kapanmadığını söyleyebilirim. Rakamlar uğraştırıyor ve oyuncuya başka teklifler var. Galatasaray’ın almak istediği bir oyuncu. Galatasaray, William Carvalho’dan vazgeçmedi. Gueye defteri henüz kapanmadı ve her an o transferle ilgili yeni gelişmeler olabilir.”

“BOUPENDZA VE BELOTTI İSMİNİ DUYMADIM”

“Okan hoca Mustafa Muhammed’i düşünmüyordu. O bölgeye farklı profilde oyuncular alınacak. Gözden çıkarılan bir oyuncuya teklif varsa bu değerlendirilir. Seferovic geliyor daha iyisi de geliyor. Kimse Mustafa’nın yasını tutmasın. Yas tutulacak bir durum yok. Boupendza ve Belotti isimlerini duymadım. Boupendza’nın 1 senelik Hatayspor performansı ve gittiği lig… Biraz düşünmek lazım. Düşük bir profilde olur.”

“GALATASARAY İYİ BİR GOLCÜ ALIYOR”

“Galatasaray, Seferovic’in yanına iyi bir golcü alıyor. Seferovic’le ilgili kafanızda soru işareti bulunmaması lazım. Net bir santrforun yanında Seferovic olacak. 15-20 maçlık opsiyon maddesi olacak. Zaten bu oyuncuyla ilgili kafanızda bir soru işareti olduğu anlamına gelir. Üçüncü forvet Gomis ve Seferovic’in önünde olacak. Kamptan gelen bilgiler bu yönde. Şu an orta sahaya odaklandıkları için Seferovic sonrası için net şeyler söylenmiyor. Seferovic’ten hemen sonra 6 ve 10 numara transferine odaklanacak Galatasaray…”

“UMUT BOZOK’UN İSTEDİĞİ RAKAMLAR GERÇEKÇİ DEĞİL”

“Sacha Boey’a Strasbourg’tan 1.5 milyon euroluk geldi. Dubois o bölgede oynayacak ve Omar alternatifi olacak. Umut Bozok için konuşulan rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Kasımpaşa’dan 250 bin euro alırken Galatasaray’dan 1.5-2 milyon euro istemesi kabul edilebilir değil. Doğru bir hamle olur ama dünyadaki tek yerli forvette Umut değil.”

“BU HAFTA 2-3 TRANSFER AÇIKLANACAK”

“Galatasaray bu hafta 2-3 transferi açıklayacak. Bir orta saha daha açıklanacak ve bu isim Grillitsch gibi duruyor. Umarım bir sorun çıkmaz. Antalyaspor maçına kafalarda soru işareti bırakılmayacak bir kadro ile çıkılır.”

STOPER TAKVİYESİ AÇIKLAMASI

“Stoper takviyesi Ağustos’a sarkabilir. 3 tane daha orta saha alınacak. Ekstra bir forvet transferi mutlaka olacak. Bu üçüncü transfer dalgasında orta sahada 6-8-10 oynayabilen oyuncular alınacak. Sonrasında ise stoper ve forvet takviyeleri gerçekleştirilecek. Nwakaeme transferini başkana sordum “Gündemde yok” dedi.”

“KEREM AKTÜRKOĞLU’NA TEKLİF YOK”

“Kerem Aktürkoğlu’na teklif gelmedi Kamptaki görüntüsü de çok iyi değil. Belki de teklif gelmediği için hayal kırıklığı yaşıyor. Kampın iyileri arasında olmadığı ortada.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.