Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıkladı! ‘Ev sahipliğine hazırız’

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Kulüpler Birliği’nin 28. Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

* Son iki yıldır UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimlerine İstanbul’da ev sahipliği yapmış bulunmaktayız. Modern spor yatırımları ve ülkenin dört bir yanındaki altyapısı sayesinde ülkemiz, bugüne kadar düzenlediği uluslararası organizasyonlarla spor camiasının takdirini kazanmıştır.

* Sporun en prestijli organizasyonlarına ev sahipliği için hırslıyız. Türkiye 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliğine adaydır. Sizlerin desteğiyle bu organizasyonu en iyi şekilde yapmak için hazırız.

* Bu şehir nasıl iki kıtada ve farklı kültürleri bir araya getiriyorsa, şimdi de futbolun en önemli paydaşlarını bir araya getirdi.

* Sayın Başkan Nasser Al-Khelaïfi’ye böylesine büyük bir Birliği temsil ettiği için ve aynı zamanda her daim tüm ekosistemi düşündüğü için, özellikle de açık rekabeti sonlandıracak girişimlere meydan vermediği için en içten teşekkürlerimi sunarım.

* Futbol, ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada milyonlarca insana ilham kaynağı olmaktadır. Türk halkının bu güzel oyuna olan tutkusu sayesinde Türkiye bir futbol ülkesi olmuştur.

* Sporu sevdirme amacımız gelişimimizin temelini oluşturmaktadır. 4 bini amatör ve genç futbol kulübü olmak üzere 20 binden fazla spor kulübü ile Türk kültürünün merkezinde yer almaktadır. Buna paralel olarak Türkiye, 65 spor federasyonu ile bir spor ülkesi olma yolunda ilerlemektedir.

‘Yabancı hakem denenebilir’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da Türkiye’deki hakemlerin yönetimi ve oyun sürelerine yönelik gelen bir soruya cevap verdi. Koç, “Türkiye’nin en büyük sorunu maç sürelerinin uzaması. Avrupaya göre maçlar 9-10 dakika daha yavaş oynanıyor. Hakem konusunda kelimelerimi doğru seçmem gerekiyor. Birçok ülkede denenmiş bir şey var, yabancı hakemle ilgili. Belki bu sezon denenebilir. Olması gereken 20 hakem sayısından 5, 6 hakem eksik durumdayız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.