Kayseri’de eşini ölümle tehdit eden kocaya 7 ay hapis

Kayseri’de 9 Ağustos günü bir kadın eşi tarafından ölümle tehdit edildi.

Yasin Ö., işe eşi Büşra Ö. arasında kıskançlık nedeniyle tartışma başladı.

Giderek büyüyen tartışma kavgaya dönüşürken, Yasin Ö., eşinin boğazını sıkıp, başına vurdu.

Fotoğraflarla tehdit etti

Daha sonra Yasin Ö., eşine iple asılmış kadın ve erkek fotoğrafları göndermeye başladı.

Eşini öldürmekle tehdit eden Yasin Ö. hakkında, eşi Büşra Ö., şikayetçi oldu.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında, Büşra Ö. ile tutuksuz sanık Yasin Ö. hazır bulundu.

Duruşmada şikayetini geri çekti

Önceki ifadelerini tekrarlayan ancak duruşmada şikayetini geri çeken Büşra Ö., “Beni kıskandığından dolayı aramızda tartışma çıktı. Beni öldürmekle tehdit etti. Kendini asmış kadın fotoğrafları gönderdi. Çamaşır ipi almış. ‘Seni bununla asacağım. Öyle şey yapacağım ki ölmek isteyeceksin. Kendini öldüreceksin’ dedi. Boğazıma sarıldı. Boğmaya çalıştı. Komşular sesimi duydu. Şikayetçi değilim” dedi.

“Allahın verdiği canı bir tek o alır”

Eşini darbetmediğini öne süren Yasin Ö. ise “Kıskandığım için tartıştık. Kesinlikle darbetmedim. Sadece korksun, diye söz konusu birkaç tane kendini asmış kadın fotoğrafları gönderdim ve mesajı attım. Kendisini öldürmek gibi bir düşüncem asla olmadı. Allah’ın verdiği canı bir tek o alır” diye konuştu. 

İyi hal indirimiyle 7 ay hapse çarptırıldı

Mahkeme hakimi Birol Küçük, sanık Yasin Ö.’yü ‘tehdit’ suçundan önce 9 ay hapse çarptırdı ardından ‘iyi hal’ indirimi uygulayıp, cezayı 7 ay 15 güne düşürdü.

 ‘Yaralama’ suçundan da 225 adli gün karşılığı 4 bin 500 TL para cezası veren hakim, sanığın sabıkasız olması nedeniyle cezaların hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.