yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

MSB’den Tuzla Piyade Okulu’ndaki Atatürk rozeti tartışmasına ait açıklama: Olaya sebebiyet veren işçi vazifeden uzaklaştırıldı

10 Kasım’da Tuzla Piyade Okulu’nda teğmenler ortasında Atatürk fotoğrafı tartışması yaşanması ve akabinde askerler ortasında arbede çıktığı tezlerine ait MSB’den açıklama geldi. Açıklamada, olaya sebebiyet veren çalışanın süreksiz olarak misyondan uzaklaştırıldığı belirtildi.

10 KASIM’DA FOTOĞRAF GERGİNLİĞİ YAŞANDI

10 Kasım günü Tuzla Piyade Okulu’nda bir teğmen iğnesi olmadığı gerekçesiyle yakasına Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını takmadı. Daha sonra birlik kumandanı yüzbaşı, teğmene iğne veriyor ve Atatürk’ün fotoğrafının yakaya takılmasını sağladı. Fakat bu durumdan rahatsız olan kimi teğmenlerin, fotoğrafı takmayan teğmenle arbede yaşandığı argüman edildi.

MSB: OLAYI BAŞLATAN İŞÇİ SÜREKSİZ OLARAK MİSYONDAN UZAKLAŞTIRILDI

Büyük yankı uyandıran olayın akabinde Ulusal Savunma Bakanlığı’ndan mevzuya ait bir açıklama yapıldı. Metinde şu sözler yer aldı:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve hudut ötesinde üstlenmiş olduğu tüm vazifeleri büyük bir azim, kararlılık ve muvaffakiyetle yerine getirmektedir. Binlerce yıllık esaslı bir geçmişe ve geleneğe sahip kahraman ordumuzun ve askerliğin temeli disiplin üzerine kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu Unsur 13’te belirtildiği üzere “Disiplin: Kanunlara, nizamlara ve amirlere mutlak bir itaat ve astının ve üstünün hukukuna riayet demektir. Askerliğin temeli disiplindir.”

“DERHAL SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Önceliği müesses disiplini koruma etmek olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizde; temel kıymetlerini sarsacak, disipline ters ve askerî hiyerarşiyi bozan, bozabilecek hiçbir kişi, olay ve duruma müsamaha gösterilmeyeceğinden en ufak bir kuşku duyulmamalıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedî başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sonsuzluğa uğurlanışının 85’inci yıl dönümünde Piyade Okul Komutanlığında vuku bulan hadiseye ait, disipline karşıt her olay ve durumda olduğu üzere, isimli soruşturmaya ek olarak derhâl idari soruşturma başlatılmıştır.

İlgili mevzuat çerçevesinde ulusal anma ve kutlama günleri, merasim ve bayramlarda günün mana ve değerine uygun halde davranmak disiplinin bir gereğidir. Mevzuata uygun davranmamak nasıl disiplinsizlik ise buna karşı vazife, yetki ve sorumluluğu dışında kabahat teşkil edecek nitelikte müdahale etmek ya da davranışta bulunmak da disiplinsizliktir.

“PERSONEL SÜREKSİZ OLARAK MİSYONDAN UZAKLAŞTIRILDI”

Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu Husus 29’daki “Disiplinsizlik yahut kabahat teşkil edebilecek bir fiili nedeniyle hakkında yapılan inceleme ve araştırmanın emniyetli ve sıhhatli olarak devam etmesi hedefiyle, vazifesi başında kalmasında sakınca görülecek subay, astsubay, uzman erbaş yahut kontratlı erbaş ve erler idari müsaadeli sayılarak misyonundan süreksiz olarak uzaklaştırılabilir.” amir kararı uyarınca, olaya sebebiyet veren işçi hakkında Süreksiz Vazifeden Uzaklaştırma Kararı alınmıştır.

Bu olayla ilgili olarak kamuoyuna yansıtılmaya çalışılan durumun tersine, şimdi tesis edilmiş kesin bir disiplin süreci bulunmamaktadır. Yüksek Disiplin Şurası süreci ve isimli soruşturma tamamlanıncaya kadar bu mevzuyu farklı noktalara çekmek, şayet bilgisizlikten kaynaklanmıyorsa, kamuoyunda olumsuz algı yaratarak Türk Silahlı Kuvvetlerine ziyan verme hedefi taşımaktadır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İsrail basını yazdı, Netanyahu uygunca köşeye sıkıştı! Esirlerin bulunduğu meskene ateş açmışlar

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.