Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 8. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Türkiye Yüzyılı’nı kendimizle birlikte tüm dost ve kardeşlerimizle ortak geleceğimizin vizyonu olarak tasarlıyoruz. Gönül coğrafyamızın her bir köşesindekiş dostlarımızla ortak hayalleri paylaşıyoruz. Dünyanın sadece siyasi ve ekonomik olarak değil Türkiye Yüzyılı hepimiz için deniz feneri mahiyetinde bir rehber olacaktır. Asırlardır yaşadığımız tecrübelerin önümüze çıkardığı dersler vardı.

İnsanı eşya seviyesine indirgeyen seviyenin artık sonuna geliyordur.

Hatırlarsanız Kovid-19 salgını tüm dünyayı kasıp savurmaya başladığında dünyadaki sağlık örgütü bir dizi açıklamıştı. Tam o dönemde İbn-i Sina’nın hayatının yayınlandığı film benzer tavsiyeler görülüyordu.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMALAR

Törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hedefimiz Türk Devletleri Teşkilatı bünyesin altında bilim dünyasında, kendi aşısını üretebilen bir aile olmaktır. 11 Kasım 20202’de Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Semerkant’ta gerçekleştirilecek olan liderler zirvesinin tüm dünya için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

“Türkiye’nin yükselen yıldızını önümüzdeki yüzyılda da parlatmaktır.” diyen Koca, “Yaptıklarımız ortadadır. Bu alt yapının tüm dünyayaya hizmet vereceği akademik bir statüyle hayata geçirme zamanıdır. Sağlığın küresel yıldızı olduğumuzu tüm dünyaya duyuruacağız. Dünyada merkez konuma gelmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızla özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığımız başta olmak üzere iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. ” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.